WomanMagazine.pl

Jak spalić pączka?

Dziś tłusty czwartek czyli święto łasuchów. Nic więc dziwnego, że do głowy mogą przychodzić nam pytania takie jak to ile kalorii ma pączek i w jaki sposób możemy je spalić?

Standard Post with Image

Tłusty czwartek czyli ostatni czwartek karnawału to okazja do objadania się. Dla wielu osób zjedzenie chociaż jednego pączka w tłusty czwartek to tradycja, panuje bowiem przesąd, że uchylenie się od tego zwyczaju zwiastuje nieszczęście przez cały rok. Warto zaznaczyć, że pączek składa się w 16 procentach z tłuszczów, a w 62 procentach z węglowodanów prostych. Duże znaczenie ma to, w jaki sposób pączek był przygotowywany. W miarę możliwości wybierajmy pączki pieczone, a nie smażone. Wybierajmy te najbardziej puszyste. Warto kupować dobrej jakości pączki ze sprawdzonego źródła, w których nie znajdziemy sztucznych substancji, które poprawiają wygląd, smak i zapach. Nie powinno być w nich przeciwutleniaczy, konserwantów i stabilizatorów.

Przejdźmy do kluczowego zagadnienia czyli ilości kalorii. Przeciętny pączek z pudrem i nadzieniem różanym to 290 kcl, tyle samo kalorii co pączek mają 2 jajka z masłem i chlebem, hot-dog z ketchupem, 3 czekoladowe muffinki. Pączek w zależności od wielkości, sposobu smażenia czy pieczenia, nadzienia i dodatków ma od 250 do nawet 400 kalorii. Wraz z pączkiem dostarczamy organizmowi również sporą dawkę cukru. Gwałtowny wzrost, a później szybki spadek poziomu cukru, potęguje chęć jedzenia.

Ile kalorii mają pączki:
Pączek z adwokatem - 237 kcl
Donut - 250-300 kcl
Pączek z lukrem – 250 kcl
Pączek z budyniem – 300 kcl
Pączek bez nadzienia – 198 kcl

Co możemy zrobić, by spalić nadprogramowe kalorie?

Aby spalić jednego pączka należy ćwiczyć:
Aerobik 52 minuty
Jogging 34 minuty
Jeździć na rolkach 26 minut
Uprawiać nordic walking 32 minuty
Odkurzać przez 50 minut
Trzepać dywan przez 60 minut

 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej