WomanMagazine.pl

Bądź fit na wiosnę

Zbliża się wiosna. A my kochamy te porę roku. Kochamy również pięknie wyglądać, dlatego zachęciliśmy kucharzy z akcji Życie ma Smak do objęcia patronatem naszej kulinariowej zakładki. Obiecali nam serwować wyłącznie fitowe dania. Co Wy na to?

Standard Post with Image

Kluseczki na zielonym to pomysł wyśmienitych kucharzy, którzy współpracują z akcją Życie ma Smak. Przygotowali dla Was, drogie Panie, wspaniały zdrowy i sycący posiłek w sam raz na szybki lunch w pracy lub wczesną kolację z ukochanym w domowym zaciszu.

Do przygotowania 4 porcji tej pychoty potrzebujecie:

  •     500 g chudego twarogu
  •     1 łyżki masła
  •     3 jaja
  •     1 ½ szklanki mąki razowej lub graham
  •     oliwę z oliwek - kilka łyżek
  •     fasolkę - rodzaj i ilość do wyboru
  •     oliwki zielone
  •     przyprawy wg uznania.

Wykonanie kluseczek:

Żółtka, ser, masło i mąkę miksujecie w mikserze na gładką masę.

Dodajecie ubite na sztywno białka i wszystko razem miksujecie.
Wykładacie ciasto na stolnicę, posypujecie mąką, tworzycie wałek i tniecie go na skośne kawałki. Kluseczki wrzucacie do wrzącej wody i gotujecie je do wypłynięcia.

Fasolkę gotujecie, oliwki i pomidorki kroicie na miejsze części. Oliwę z oliwek doprawiacie przyprawami, wszystko mieszacie w jednym większym naczyniu i podajecie na ciepło.

Feria smaków gwarantowana! Wszystko smaczne i FIT jak wiosna;-)

Więcej na www.zyciemasmak.pl

Podobne artykuły

UWOLNIJ ORGANIZM NA WIOSNĘ!

Czujesz, że z końcem zimy Twój organizm jest ociężały, a Ty ciągle jesteś śpiąca i rozdrażniona? Nic dziwnego... Metabolizm zapadł w sen zimowy i zapewne nie miał okazji do oczyszczenia z toksyn. Aby poczuć się lepiej we własnej skórze i rozpocząć wiosnę w pełnej krasie, wypróbuj metodę, za którą Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Czytaj więcej

2 KROKI DO IDEALNYCH NÓG NA WIOSNĘ

Świąteczne kalorie próbują odłożyć się w Twoich udach? Nie pozwól, aby zawładnęły nimi na stałe. Nadchodząca wiosna coraz bardziej daje się we znaki, a lada dzień zagości na ulicznych chodnikach. Bądź na to gotowa i zadbaj o idealny wizerunek swoich nóg – niech z dumą wkroczą w nowy sezon razem z Tobą!

Czytaj więcej